W niespełna trzy lata od otwarcia, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN gościło milionowego zwiedzającego na wystawie stałej.

Muzeum Historii Zydow Polskich POLIN (fot. Magda Starowieyska/pras.)Muzeum Historii Zydow Polskich POLIN (fot. Magda Starowieyska/pras.)

W środę, 4 października szczęśliwiec, który nabył milionowy bilet wstępu, został obdarowany licznymi niespodziankami.

To jeden z biletów kupionych przez panią Barbarę i pana Sławomira ze Szczecina okazał się tym milionowym upoważniającym do wstępu na wystawę stałą pt. 1000 lat historii Żydów polskich. Z tej okazji w obecności dyrektora Muzeum POLIN prof. Dariusza Stoli, pracowników oraz prezesa Stefana Malczewskiego, Członka Zarządu ds. korporacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT zwiedzający zostali obdarowani licznymi niespodziankami. Największymi były: bilet dla dwóch osób na przelot do Tel Awiwu z wybranego lotniska w Polsce, karta Klubu Przyjaciół Muzeum ważna dla dwóch osób i uprawniająca do nieograniczonego wstępu na wystawę stałą, wystawy czasowe i licznych zniżek a także katalog wystawy stałej.

- Warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest rozpoznawalną kulturową ikoną stolicy odwiedzaną chętnie przez gości z Polski i zagranicy. Instytucja jest doceniana przez ekspertów o czym świadczy najwyższe wyróżnienie w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego w Europie - nagroda przyznana przez Unię Europejską dla Dziedzictwa Kulturowego / Europa Nostra 2017, jak i przez gości, o czym świadczy dzisiejsze wydarzenie. Frekwencja potwierdza, że to naprawdę trafiona inwestycja kulturalna miasta stołecznego Warszawy. Już dziś życzę, abyśmy mogli jak najszybciej gościć dwumilionowego gościa – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Wystawa stała Muzeum POLIN w liczbach:

Milion zwiedzających wystawę stałą ze 113 krajów od otwarcia w 2014 roku.

Blisko 3000 zajęć edukacyjnych na wystawie stałej,

Spośród miliona gości około 45 proc. stanowią uczniowie i młodzież z Polski i świata.

Ludzie z całego świata pokonali tysiące kilometrów, by poznać historię polskich Żydów; prawie połowa gości pochodzi z zagranicy, w tym: m.in. z Azerbejdżanu, Wietnamu, Ekwadoru, RPA, Japonii.

Codziennie ponad 150 pracowników POLIN pracuje na rzecz wystawy stałej.

Podróż w czasie

Wystawa stała Muzeum POLIN to podróż przez tysiąc lat historii. Kiedy Żydzi pojawili się w Polsce? Jak powstała tu największa społeczność żydowska na świecie? Jak doszło do jej zagłady i jak dziś się odradza? Odpowiedzi na te i inne pytania zwiedzający poznają dzięki zabytkowym obiektom, modelom, instalacjom interaktywnym, dziełom sztuki i multimediom. Wystawa – w ośmiu interaktywnych galeriach – pokazuje, że historia polskich Żydów jest częścią historii Polski, a historia Żydów nie jest kompletna bez polskiego rozdziału. Mówi o współpracy i sąsiedztwie, współzawodnictwie i konfliktach, o odrębności i asymilacji.

Godziny otwarcia: poniedziałek, czwartek, piątek: 10.00–18.00

środa, sobota, niedziela: 10.00–20.00

wtorek: nieczynne

Ostatnie wejście na wystawę stałą: 2 godz. przed zamknięciem

Rezerwacja i zakup biletów online: www.bilety.polin.pl

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy