Dzięki czujności psa służbowego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach ponownie ujawnili na lotnisku narkotyki.

Pies Irma (fot. SG)Pies Irma (fot. SG)

27-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy, o imieniu Irma, oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, iż osoba prawdopodobnie posiada przy sobie zakazane substancje. Jak się okazało, w pozostawionym na lotniskowym parkingu samochodzie obywatel RP miał 0,65 grama marihuany i 1,36 grama amfetaminy. Mężczyzna wydał narkotyki dobrowolnie i oświadczył, że posiada je na użytek własny. Za to przestępstwo grozi Polakowi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (15.02) na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice ujawniona została marihuana, którą posiadał obywatel Polski.
W ogólnodostępnej części terminala pies służbowy, wyszkolony do wykrywania narkotyków, oznaczył przebywającego tam Polaka. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej mężczyzna przyznał się, że posiada przy sobie i w zaparkowanym przed lotniskiem samochodzie marihuanę, którą ma na użytek własny. Obywatel RP dobrowolnie wydał posiadane narkotyki, które przechowywał w dwóch woreczkach strunowych. W sumie mężczyzna posiadał 2,87 grama marihuany.
Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa określonego w art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie substancji narkotycznych Polakowi grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności
(SG)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!