Warszawskie ZOO zaprasza w sobotę, 26 maja, na obchody Dnia Żółwia.

Fredek - najstarszy mieszkaniec ZOO (fot. pras.)Fredek - najstarszy mieszkaniec ZOO (fot. pras.)

Światowy Dzień Żółwia przypada 23 maja i warszawskie ZOO obchodziło tę datę w wyjątkowy sposób: wypuszczając do natury 25 żółwi błotnych w ramach projektu reintrodukcji tego gatunku na Mazowszu. W sobotę zaś planowany jest piknik rodzinny, podczas którego zwiedzający miło spędzając czas będą mogli wiele się dowiedzieć o żółwiach i ich problemach.

Podczas imprezy będzie można m.in. posłuchać opowieści o tym, jak wygląda przywracanie żółwi błotnych do naturalnego środowiska, uzyskać porady dotyczące hodowli żółwi w domu oraz dowiedzieć się jakie są różnice między żółwiami wodnymi a lądowymi.
Na polanie piknikowej odwiedzający będą mieli okazję spotkać się z Robocopem - żółwiem promienistym, mieszkańcem Ośrodka CITES oraz jego mniejszymi krewnymi, a także zmierzyć się z ogromną skorupą żółwia.

Jak na piknik rodzinny przystało, nie zabraknie w tym dniu licznych atrakcji - np. można będzie wziąć udział w licznych grach i konkursach z nagrodami, pokolorować giga kolorowanki lub własne buzie. Jednym z ciekawszych konkursów będzie konkurs na przebranie: „I ty zostań żółwiem”, którego finał przewidziano na godz. 12.00.
W Herpetarium warszawskiego ZOO grupa wolontariuszy będzie wprowadzała w tajniki życia żółwi w domowym środowisku i podpowie, co jest przysmakiem żółwi.
Wszystkich orzeźwi Warszawska Kranówka, która będzie serwowana w woreczkach.

26 maja ZOO nie zapomina o Mamach i ich święcie - Dniu Matki. Dzieci będą mogły wykonać na warsztatach plastycznych żółwika dla swoich mam, a mamy wybrać się na spacer z przewodnikiem o godz. 11.00. Trasa spaceru będzie wiodła śladem wzorcowych zwierzęcych mam, które mieszkają w naszym ZOO. Na spacer obowiązują zapisy poprzez wydarzenie na profilu warszawskiego ZOO na FB.

Podczas pikniku odbędzie się również premiera książki „Idziemy do zoo! Poznaj i pokoloruj naszych mieszkańców”. W tej wyjątkowej książce znajdują się historie zwierzaków ze stołecznego ogrodu. Dzięki niej czytelnicy lepiej poznają podopiecznych warszawskiego ZOO, ale także dowiedzą się jakie mają charaktery i upodobania. W ustawionej fotobudce będzie można zrobić sobie zdjęcie z bohaterami książki. Ta publikacja to 100 stron kreatywnej zabawy, pełnej niezwykłych ilustracji, kolorowanek, naklejek i quizów. I będzie ją można wygrać biorąc udział w konkursach.

Pokazowe karmienie zwierząt:
9.30 – pingwiny
10.00 – foki
10.30 – niedźwiedzie polarne
11.00 – szympansy
12.00 – żółwie
13.00 – słonie, goryle
14.00 – nosorożce, pingwiny
14.30 – foki

Co: Dzień żółwia, Dzień Matki i premiera książki o zwierzakach z warszawskiego ZOO
Gdzie: Polana piknikowa w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie
Kiedy: 26 maja 2018 r., godz. 11.00 - 15.00

Przypominamy, ze od 1 maja zwiedzający ZOO mogą korzystać z nowego wejścia do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Powstało ono od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości ul. Brechta, blisko pl. Hallera, nieopodal przystanków tramwajowych Ratuszowa-ZOO. Warszawiacy wchodzący od tej strony do ogrodu rozpoczną zwiedzanie od wybiegu dla małp człekokształtnych.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!