6 października w Poznaniu rozpoczął się Poznań Game Arena - największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które w ubiegłym roku odwiedziło ponad 70 tys. gości.

Poznań Game Arena (fot. org.)Poznań Game Arena (fot. org.)

W sobotę (7 października) wystartuje natomiast Rodzinny Weekend na targach, który łączy w sobie trzy wydarzenia – Happy Baby, Hobby oraz Aqua&ZOO. Polecamy udział w najważniejszych punktach programu targów:

Otwarcie targów Poznań Game Arena  odbyło się 6 października (piątek), godz. 12.00 na scenie TWITCH, pawilon 6A

Game Industry Conference 2017 - 6 października, pawilon 15

Game Industry Conference 2017 to największa w Polsce konferencja dotycząca tworzenia gier. W sobotę prelekcje rozpoczną się o godzinie 10.00, natomiast w niedzielę o 11.00. Oprócz paneli dyskusyjnych GIC to także targi pracy GeekCareers. Wszystko o GIC na stronie: https://gic.gd/pl/#header

Podpisanie przez organizacje branżowe deklaracji związanych z inicjatywami legislacyjnymi dotyczącymi branży gier

Podczas Poznań Game Arena oraz Game Industry Conference doszło do podpisania wspólnej deklaracji przez organizacje branżowe z krajów naszego regionu. Deklaracja dotyczy zacieśnienia współpracy, w tym prowadzenie stałej dyskusji i w miarę możliwości zajmowania wspólnego stanowiska w sprawach związanych z inicjatywami legislacyjnymi dotyczącymi branży gier, szczególnie na poziomie Unii Europejskiej. Deklaracja zostanie podpisana przez przedstawicieli fundacji Indie Games Polska oraz organizacji branżowych z Czech, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Mołdawii. Inicjatywa jest otwarta na kolejne organizacje z całej Europy.  W uroczystości podpisania deklaracji weźmie udział Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Paweł Lewandowski.

Finał Cosplay Arena - 8 października godz. 12:00 na scenie TWITCH, pawilon 6A

Cosplay łączy tworzenie przebrań oraz odrywanie ról postaci z gier. Podczas PGA&MODECOM Cosplay Show 2017 zaprezentuje się 30 profesjonalnych cosplayerów, którzy powalczą o nagrody. Szczegółowy program można znaleźć tutaj: http://www.gamearena.pl/pl/wydarzenia/program_pga_2017-cosplay_arena.pdf

Finał Mistrzostw Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych – 8 października godz. 13:30 – 14:30, pawilon 3

Na torze o wymiarach 30 na 18 metrów już po raz dziewiąty odbędą się Mistrzostwa Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych w skali 1:10. Oprócz tego fani motoryzacji będą mogli zobaczyć model KIA Ceed uczestniczący w wyścigach Kia Motors Race.

Ponadto na Scenie Rodzinnego Weekendu (3A) znajdą się konkursy, pokazy baletowe, warsztaty cyrkowe, koncerty i zabawy. Szczegóły pod adresem: http://rodzinnyweekend.mtp.pl/pl/program_wydarzen/program_sceny_rodzinnego_weekendu/.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!