W najbliższą sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie zainauguruje kolejna edycja zawodów „Biathlon Dla Każdego”.

"Biathlon Dla Każdego" (fot. org.)"Biathlon Dla Każdego" (fot. org.)

Trwają zapisy internetowe.

Tegoroczna edycja „Biathlon Dla Każdego” będzie liczyła aż osiemnaście przystanków w siedmiu województwach. Rywalizacja rozpocznie się na Górnym Śląsku, gdzie w kwietniu odbędą się pierwsze trzy zawody – kolejno w Chorzowie (14.04), Zabrzu (21.04) oraz Żorach (29.04).

Inauguracja zaplanowana jest na najbliższą sobotę na boisku sztucznym Stadionu Śląskiego. W zawodach nie ma limitu wiekowego – może wziąć w nich udział absolutnie każdy: od nawet dwulatków po wciąż aktywnych fizycznie seniorów. Dodatkową atrakcją jest walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej „Biathlon Dla Każdego” prowadzonej w kategorii open. Udział jest bezpłatny.

Zapisywać się można poprzez stronę internetową oraz w sobotę od godziny 9:00 w biurze zawodów. Start pierwszych grup wiekowych jest przewidziany na godzinę 10:00.
https://bgtimesport.pl/zawody/zgloszenie/id/301/bieg_id/345

„Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji. Program „Upowszechniania biathlonu wśród dzieci i młodzieży” rozrasta się na coraz większą skalę. W tym roku gościć będzie od Chorzowa po Gdynię, od Wysowej-Zdrój po Kaczki Średnie.

Reprezentacja Polski zadebiutuje na Liatoppen Festival

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski weźmie udział w największych zawodach biathlonowych dla dzieci i młodzieży na świecie - organizowanym od 1987 roku Liatoppen Festival.

Coroczne zawody biathlonowe Liatoppen rozgrywane w Al mają już ponad trzydziestoletnią tradycję. W ostatnich latach przybrały formę trzydniowej imprezy przeznaczonej dla dzieci do lat 16 i są największym tego typu przedsięwzięciem na świecie. W tegorocznej edycji imprezy weźmie udział dokładnie 1119 młodych sportowców z ośmiu krajów (Norwegia, Szwecja, Finlandia, Francja, Niemcy, Polska, USA i Grenlandia).

Po raz pierwszy w zawodach udział weźmie reprezentacja Polski złożona ze zwycięzców 8. edycji "Celuj w Igrzyska" w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych. Są to Jan Guńka (BKS WP Kościelisko), Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór) oraz Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice). Dodatkowo decyzją zarządu PZBiath do składu dołączona została Martyna Lichosyt Ogrodny (BLKS Żywiec), która została dwukrotną złotą medalistką MP młodziczek młodszych. Opiekunami grupy będą trener kadry młodzieżowej Łukasz Słonina oraz serwismen pierwszej reprezentacji Rafał Lepel.

Nasi młodzi biathloniści otrzymają szansę wyjazdu do Al i sprawdzenia swoich sił z rówieśnikami z Norwegii oraz innych zaproszonych krajów podczas trzech dni rywalizacji. Pierwszego dnia, czyli już w najbliższy piątek rozegrane zostaną biegi sztafetowe. Na liście startowej znajduje się aż 241 drużyn, które rywalizować będą w kilkunastu seriach nieprzerwanie od godziny 9 do 16. W sobotę rozegrane zostaną sprinty, a na niedzielę przewidziano biegi masowe.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!