Otwarcie sezonu narciarstwa biegowego na PGE Narodowym. Już 4-5 listopada przed PGE Narodowym odbędzie się wydarzenie jakiego nie widziała jeszcze Warszawa.

BIEGÓWKOWY PGE Narodowy (fot. org.)BIEGÓWKOWY PGE Narodowy (fot. org.)

Jedenaście tirów wyprodukowanego na miejscu śniegu, trasa biegówkowa, bezpłatne testy sprzętu, lekcje z instruktorami, strefa dzieci – to tylko część z atrakcji przewidzianych podczas projektu BIEGÓWKOWY PGE Narodowy. To wszystko przed wejściem VIP na PGE Narodowy podczas dwóch dni drugiej edycji SNOW EXPO 2017. Organizator zorganizuje pierwsze w historii wydarzenie dla osób zainteresowanych narciarstwem biegowym na PGE Narodowym w Warszawie. Celem nadrzędnym projektu jest wprowadzenie Polaków w świat narciarstwa biegowego, zainspirowanie pasją do biegów, pokazanie powszechności tej dyscypliny. Zostanie wyprodukowany prawdziwy śnieg oraz zostanie przygotowana profesjonalna trasa do techniki klasycznej (ślady) oraz dowolnej.

Projekt BIEGÓWKOWY PGE Narodowy jest imprezą otwartą i całkowicie bezpłatną. Na uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana wypożyczalnia kompletów biegowych – narty, kije, buty, w której specjaliści pomogą dobrać sprzęt w zależności od stopnia zaawansowania. Do dyspozycji uczestników będzie również wykwalifikowana kadra szkoleniowa (trenerzy z licencją PZN, byli zawodnicy, instruktorzy), a także strzelnica laserowa (biathlon). Organizatorzy zadbają także o specjalną oprawę wydarzenia – m.in. widowiskowe zawody mistrzów w biegu na 100 metrów. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już polscy biathloniści – Krystyna i Grzegorz Guzik, Ania Mąka oraz biegacze narciarscy – Jan Antolec i Maciej Staręga. Powstanie również specjalnie przygotowana strefa dzieci, w której najmłodsi adepci narciarstwa biegowego będą mogli stawić swoje pierwsze kroki na nartach. Organizatorom, zależy na pokazaniu opiekunom i rodzicom odrębną formę spędzania wolnego czasu ich pociech na świeżym powietrzu w okresie zimowym.
BIEGÓWKOWY PGE Narodowy to dwa dni pełne sportu, rekreacji i zimowej zabawy w centrum Warszawy.

Wydarzenie odbędzie się 4 i 5 listopada 2017 roku w sobotę godz. 9.00-18.00, a w niedzielę w godz. 10.00-17.00.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!