W niedzielę, 26 marca na Polanie Jakuszyckiej biegami sztafetowymi zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich.

26 marca, Mistrzostwa Polski Seniorów w Jakuszycach (fot. Anna Karczewska/PZN)26 marca, Mistrzostwa Polski Seniorów w Jakuszycach (fot. Anna Karczewska/PZN)

Po raz kolejny wszystkie złote medale zgarnęli reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice, którzy triumfowali w zmaganiach kobiet 4 x 5 km oraz w biegu mężczyzn 4 x 7,5 km. Mistrzyniami wśród kobiet zostały Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz oraz Martyna Galewicz. Natomiast u mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki oraz Kacper Antolec.


W pięknej, słonecznej pogodzie rozegrana została ostatnia konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich, czyli sztafeta kobiet 4 x 5 km oraz mężczyzn 4 x 7,5 km. Szans rywalom nie dali reprezentanci KS AZS AWF Katowice, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w obydwu kategoriach. Tytuł mistrzyń Polski wywalczyła sztafeta w składzie: Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz oraz Maryna Galewicz, które pokonały wicemistrzynie o ponad cztery minuty. - Mistrzostwa Polski ocenię bardzo dobrze, wywalczyłam pięć złotych medali, jednak nie spodziewałam się, że uda mi się tyle zdobyć. Najbardziej obawiałam się biegu na 15 km, bo wiadomo jest ciężki, w dodatku były trudne warunki, ale udało się i cieszę się z tego powodu, że moja dyspozycja dotrwała do końca sezonu i na tych mistrzostwach zdołałam powalczyć z innymi - ocenia rywalizację Kornelia Kubińska. Srebrny medal zdobyły biegaczki z klubu UKS Regle Kościelisko, czyli Justyna Pradziad, Emilia Nawara, Magdalena Kozielska i Kamila Gąsienica. Podium uzupełniły reprezentantki klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne, w barwach którego biegały: Ewelina Marcisz, Kinga Polityńska, Andżelika Szyszka oraz Luiza Motyka i które do pierwszego miejsca stracił prawie pięć minut.


W sztafetach męskich do samego końca były wielkie emocje. Jako pierwszy linię mety przekroczył Kacper Antolec, który dał radość ze zwycięstwa kolegom z KS AZS AWF Katowice. Tytuł mistrzów Polski wspólnie wywalczyli: Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki oraz Kacper Antolec. Srebrny medal ostatecznie zdobyli zawodnicy klubu UKS Regle Kościelisko, którzy minimalnie okazali się lepsi od UKS Rawy Siedlce. Wicemistrzostwo dla swojego klubu zdobyli: Andrzej Pradziad, Mateusz Chowaniak, Łukasz Kunc i Marcin Rzeszótko. Natomiast brązowy medal powędrował do: Arkadiusza Posiadały, Macieja Staręgi, Daniela Iwanowskiego i Pawła Klisza. Ten ostatni odrobił na czwartej zmianie bardzo wiele i mimo wspaniałemu finiszowi, nie zdołał wyprzedzić Marcina Rzeszótko. - Z jednej strony jest radość, bo bieg był naprawdę dobry i mamy medal, ale z drugiej mały niedosyt, nawet większy, bo brakło naprawdę mało, żeby zająć dzisiaj drugie miejsce - opowiada Paweł Klisz. - To już jest koniec sezonu, więc naprawdę bardzo ciężko już się biega, ale cieszę się, że udało się tyle odrobić. Fajna rywalizacja była, bo trzy zespoły zmieściły się w siedmiu sekundach - dodaje. - Wiedziałem, że trzecie kółko będzie najważniejsze, dlatego pierwsze dwa poleciałem z taką rezerwą, żeby właśnie na tym ostatnim zrobić wszystko, aby poprawić nasz wynik- podsumowuje.


W samych superlatywach o Mistrzostwach Polski w Jakuszycach wypowiada się Włodzimierz Waluś. - Warunki pogodowe dopisały nam super, bo rano przymroziło i trasa była fajna. Myślę, że jak na tę porę roku były bardzo dobre warunki, tory były super przygotowane, a w dodatku walka była do samego końca o medale - mówi z uśmiechem Kierownik Zawodów. - Dziewczyny były dzisiaj bezkonkurencyjne, ale u mężczyzn walka była bardziej wyrównana, do końca trzymająca w napięciu- dodaje. - Bardzo dobre zawody, tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo dobre przygotowanie tras i w końcu piękna oprawa na Polanie Jakuszyckiej - podsumowuje Waluś.

(Anna Karczewska/PZN)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!