3 września w hali widowiskowo-sportowej Tauron Arena (mogącej pomieścić około 15.000 widzów) rozegrany został ostatni mecz Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY Poland 2017.

Punkt selektywnej kontroli bezpieczeństwa (fot. policja)Punkt selektywnej kontroli bezpieczeństwa (fot. policja)

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy był Kraków. Finałowe spotkanie (Niemiec i Rosji) obserwowało na żywo 10500 kibiców.
Turniej rozpoczął się 24 sierpnia i rozgrywany był jeszcze w trzech polskich miastach, tj. Gdańsku, Szczecinie oraz Katowicach. W Krakowie odbywały się spotkania w ramach grupy „C”, w której znalazły się reprezentacje Bułgarii, Rosji, Słowenii i Hiszpanii. Ponadto w stolicy Małopolski mogliśmy zobaczyć zmagania drużyn w: 2 meczach barażowych, 2 ćwierćfinałach, 2 półfinałach oraz meczu o 3. Miejsce. Wszystkie wspomniane imprezy sportowe, a było ich aż 14, zgromadziły niemal 71 tys. sympatyków piłki siatkowej.  
Całość działań prowadzono w formie operacji policyjnej zarządzonej przez p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego. Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców każdego dnia czuwało kilkuset funkcjonariuszy, gównie prewencji. Zabezpieczano okolice Tauron Areny, rejon lotniska, miejsca pobytu i spotkań drużyn siatkarskich. Do zadań policjantów ruchu drogowego należało eskortowanie autokarów z zawodnikami oraz kierowanie ruchem drogowym na trasach przejść grup kibiców. W pobliżu Tauron Areny funkcjonowały 2 punkty selektywnej kontroli bezpieczeństwa, gdzie czynności realizowali policjanci OPP w Krakowie wyposażeni w ręczne detektory do wykrywania metalu oraz uzbrojenie specjalne. Policjanci w razie potrzeby udzielali informacji i pomocy uczestnikom imprezy.
W celu sprawnego koordynowania działań w Komendzie Wojewódzkiej Policji zorganizowany został sztab, do którego na bieżąco spływały  i analizowane były wszelkie informacje i meldunki związane z zabezpieczeniem. Podczas turnieju nie odnotowano żadnych przestępstw oraz wykroczeń.
(KWP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!