15. kongres Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego (OWHC) w 2019 r. odbędzie się w Krakowie.

Kopiec Kościuszki w Krakowie (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)Kopiec Kościuszki w Krakowie (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)

Głosowanie w tej sprawie odbyło się podczas 14. kongresu OWHC w Gyeongju w Korei Południowej. Naszymi konkurentami były: hiszpańska Granada oraz rosyjski Kazań.
ie wiemy jeszcze, jak rozłożyły się głosy, bowiem głosowanie jest tajne, ale być może poznamy nieoficjalne wyniki po powrocie naszej delegacji z Korei Południowej. Kraków reprezentował zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego Robert Piaskowski, odpowiedzialny m.in. za udział Krakowa w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO.
To on w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego przekonywał, że będziemy najlepszym gospodarzem kolejnego spotkania OWHC. Jego prezentację poprzedziło specjalne przesłanie prezydenta Majchrowskiego, który z telebimu zapraszał do Krakowa wszystkich uczestników spotkania w Korei Południowej.

OWHC obecnie zrzesza 280 miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Siedziba zarządu Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego znajduje się w kanadyjskim Québecu, zaś jej administracją zajmuje się siedem sekretariatów, przyporządkowanych konkretnym obszarom geograficznym.
Zasadniczym celem OWHC jest ułatwienie wymiany doświadczeń między miastami członkowskimi w dziedzinie rewitalizacji miast zabytkowych, a także udział w projektach i programach związanych z zarządzaniem miastami zabytkowymi oraz rozpowszechnianie nowych rozwiązań umożliwiających pełniejszą ochronę dziedzictwa kulturalnego.
(UMK)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!