Prawie 79 kg marihuany o wartości ponad 3 milionów złotych zatrzymali w Poznaniu funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Znaleziona marihuana na palecie z donicami (fot. Morski OSG)Znaleziona marihuana na palecie z donicami (fot. Morski OSG)

Narkotyki były ukryte w importowanych z Hiszpanii donicach ogrodowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali halę garażową jednej z poznańskich posesji. Składowano tam wyroby ceramiczne importowane z Hiszpanii. Pies służbowy do wyszukiwania narkotyków wyraźnie oznaczył trzy palety, jako miejsca ewentualnego ukrycia środków odurzających. Wewnątrz 27 ceramicznych donic funkcjonariusze znaleźli 42 foliowe worki z marihuaną. Łącznie zabezpieczono prawie 79 kg tego narkotyku. Jego wartość szacuje się na ponad 3 mln zł.

Podczas działań, prowadzonych wspólnie z Nadodrzańskim Oddziałem SG, funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna jest podejrzany o przemyt narkotyków. 52-latek został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku i decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku trafił na 3 miesiące do aresztu. Za przemyt narkotyków o znacznej wartości grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż 3 lata.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
(SG)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!